Relaks

sesje indywidualne

al. Wiśniowa 33/6, Wrocław

zapisy: 500 241 621
e: magda@wprzestrzeniserca.pl

Gdzie się podział mój czas na relaks?

"Nie mam czasu” jest powszechne i standardowe. Usprawiedliwia nas i zwalnia z obowiązku zadbania o siebie, o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, harmonię w kontaktach z ludźmi. Usprawiedliwia rutynę i brak motywacji do zmian, np. wtedy gdy rezygnujemy z odpoczynku … z braku czasu, rzecz jasna!

Przez wiele osób odpoczynek spostrzegany jest w kategorii luksusu lub zwykłej straty czasu. Owładnięci myślą o czekających nas każdego dnia wyzwaniach, wbrew rozsądkowi skracamy sobie czas odpoczynku do minimum. Szukamy „rezerw czasowych” kosztem wakacji i wolnego weekendu, czasu przeznaczonego na zabawy z dziećmi i rozmowy z najbliższymi.

Wydaje się, że u podstaw takiego przekonanie leży pewne „zaklęcie” lub jak kto woli – słowo „wytrych” otwierający nas na takie błędne przekonania. Sprowadza się on do stwierdzenia: ACH, NIE MAM CZASU…
Ale to nie tyle brak czasu decyduje o zmęczeniu czy wypaleniu stresem, tylko brak zdrowego wyważenia (balansu) w zakresie mobilizacja–wypoczynek.
Jest wiele zalet świadomego wypoczynku a czas odpoczynku to w gruncie rzeczy „rozsądna inwestycja” przekładająca się bezpośrednio na jakość życia.

„Zasada kota”  mówi, że maksymalna mobilizacja i optymalna wydajność (przy minimalnym wysiłku)
jest możliwa wtedy, gdy uruchamiamy ją z pozycji
całkowitego „resetu”, czyli  relaksu, spokoju, odpoczynku.

Zatem może warto przypomnieć sobie o własnych potrzebach, odnaleźć na nowo chwile dla siebie, poszukać aktywności wspierającej nasze cialo, umysł
i ducha, bo to zwyczajnie pomoże powrocić nam do równowagi, do tu i teraz, wreszcie do ... ŻYCIA W RADOŚCI!.